Blindspot

Promote Your Page Too
Kategorie: Wszystkie | newsy
RSS
poniedziałek, 26 listopada 2012

Gwiazdy amerykańskiego show-biznesu wzięły ostatnio udział w bardzo oryginalnej sesji zdjęciowej. Serena Williams, Kim Kardashian, David LaChapelle i inni położyli się w trumnie przed obiektywem fotografów Markusa Klinko i Indrani Pal-Chaudhuri . Zdjęcia są częścią projektu Digital Death, który ma na celu pomaganie chorym i rodzinom chorych na AIDS w Afryce i Indiach. Ambasadorem fundacji Keep a Child Alive, która zajmuje się tą kampanią jest Alicia Keys. Ona również wzięła udział w trumiennej sesji.

Zdjęcia: Markus Klinko, Indrani Pal-Chaudhuri


1- BuyLife from Indrani Reel on Vimeo.

14:27, blindspot , newsy
Link Komentarze (6) »
środa, 24 października 2012

Wynik 10. Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej chyba dosyć skromny. Sprzedała się 1/3 zdjęć w większości prawie po cenach wywoławczych. Jaruzelski z Janem Pawłem poszedł za 700 zł ( cena wywoławcza 500 zł). Nikt nie był zainteresowany moimi faworytami czyli "Sadzeniem buraków" Hartwiga, Robakowskim i Lipnicką Poremby. 

Na wystawie zdjęcie z Jaruzelskim i JPII  było zamknięte w gablocie, razem z małymi nieoprawionymi fotografiami i carte de visite. Wyglądało to conajmniej dziwnie, jakby chciano je jakoś wyróżnić, albo obawiano się wandalizmu. Organizatorzy aukcji zawsze mają swoich pupilków i podczas tej aukcji w miejscu centralnym umieścili bardzo solidnie oprawione zdjęcie Poremby. Czasem jest tak, że ramy zwracają większą uwagę niż zdjęcie. W tym przypadku właśnie tak było.

Zwycięzcą wieczoru było zdjęcie Krzysztofa Kamińskiego. Kompozycja była na okładce miesięcznika Fotografia w sierpniu 1964 r. Jest to odbitka vintage z ok. 1964 r. z limitowanej edycji 4 sztuk. Jest to jednak jedyne powiększenie zachowane w tym formacie. Pozostałe 3 uległy zniszczeniu.

Fot. Krzysztof Kamiński

Z sukcesem sprzedały się też:

Portret kobiety autorstwa Józefa Głogowskiego z 1933 r. Sprzedane za 5000 zł. Cena wywoławcza 2500 zł.

Fot. Józef Głogowski

 Jerzy Kosiński pozujący jako niewidomy autorstwa Jerzego Neugebauera : 4000 zł ( cena wywoławcza 2000 zł) 

Fot. Jerzy Neugebauer

Skrzypce Sławomira Rumiaka. Sprzedane za 3000 zł ( cena wywoławcza 1800 zł)Fot. Sławomir Rumiak

09:50, blindspot
Link Komentarze (2) »
wtorek, 23 października 2012

Fotografia warta jest 1000 słów - to wiemy, ale ile są w stanie zapłacić dziś za zdjęcie, a właściwie za odbitkę polscy kolekcjonerzy? Jeśli jesteście tego ciekawi przyjdźcie dziś do Domu Artysty Plastyka na Mazowieckiej 11 w Warszawie. O godzinie 19 odbędzie się tam 10 Aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej ( od  godz. 12 można oglądać zdjęcia na wystawie).  Tu katalog aukcyjny. Ceny od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy zł. 

Wśród najtańszych ( cena wywoławcza 500 zł) znalazła się odbitka vintage z 1983 r. pokazująca Wojciecha Jaruzelskiego witającego Jana Pawła II w Belwederze.  Zdjęcie zrobił Arturo Mari. Zdjęcie jest niestety niewyretuszowane i jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. 

Fot. Arturo Mari 

Jedno z najdroższych zdjęć, a jednocześnie mój faworyt to portret wielokrotny artystki Barbary Konopki autorstwa Józefa Robakowskiego. Cena wywoławcza: 15 tys zł.

Fot. Józef Robakowski

Bardzo lubię też zdjęcie Edwarda Hartwiga pt. Sadzenie kartofli (znana także jako Sadzenie buraków. Cena wywoławcza 4500 złFot. Edward Hartwig

Strasznie bym chciała mieć na ścianie zdjęcie Anity Lipnickiej autorstwa Jacka Poremby ( 3 tys. zł)

Fot. Jacek Poremba

08:50, blindspot
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 24 września 2012

Zwykłe elektryzowanie się włosów zamieniło tą zdjęciowo nudną konferencję w coś bardzo zabawnego.

Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

24 września 2012. Jacek Wróbel i Grażyna Ancyparowicz podczas debaty ekonomicznej "Alternatywa" zorganizowanej przez PiS. 

18:44, blindspot
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Wbrew pozorom nie jest to fotomontaż. Fotoedytorzy AP, którzy przed chwilą wrzucilli to zdjęcie na swój serwis z pewnością sprawdzili jego autentyczność. Zastanawiam się jakie rzeczy właściwie zadecydowały, że ten chłopak skaczący do morza wygląda jak olbrzym.

Fot. AP photo/Hatem Moussa

 

20:07, blindspot
Link Komentarze (2) »
piątek, 27 lipca 2012

Do Londynu przyjechało 21 tys. przedstawicieli mediów z całego świata. Jest ich dwa razy więcej niż samych sportowców.

Tutaj przed ceremonią otwarcia igrzysk.

 Fot. REUTERS/Jorge Silva

21:52, blindspot
Link Dodaj komentarz »

Co to?

Fot. AP Photo/Andrew Medichini

15:58, blindspot
Link Komentarze (4) »
środa, 25 lipca 2012

Olimpiada zaczyna się już pojutrze. Ćwiczą przed nią nie tylko sportowcy, ale również fotoreporterzy. Coś mi się wydaje, że wielokrotna ekspozycja będzie podczas tej Olimpiady bardzo modna, szczególnie wśród fotografów agencji REUTERS. Oni najczęściej eksperymentują z formą na tego rodzaju imprezach.

Fot. REUTERS/Mike Blake

Fot. REUTERS/Dylan Martinez

Fot. REUTERS/Stefan Wermuth

 

Fot. REUTERS/Mike Blake

 

Fot. REUTERS/Mike Blake

 

20:46, blindspot
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 lipca 2012

To zdjęcie znają już chyba wszyscy polscy użytkownicy Facebooka. Hulało na nim tuż po zakończeniu Euro i świetnie pasowało do tematu przyszłości naszych inwestycji po Euro.

Fot. Frank Uyttenhove ( www.frankuyttenhove.com/)

Osobie, która jako pierwsza je znalazła należą się oklaski, ale też czerwona kartka. Prawdopodobnie zdjęcie to zostało najzwyczajniej skopiowane z internetu i wrzucone na profil FB bez podpisu autora. Mnóstwo ludzi następnie wrzuciło to na swoje profile i tak zdjęcie stało się viralowe. Wiele osób zupełnie nieświadomie złamało osobiste prawo autorskie belgijskiego fotografa i reżysera Franka Uyttenhove . To prawo złamał także tygodni "Polityka", który opublikował plagiat fotomontażu Uyttenhove na swojej ostatniej okładce. Podpisana ona jest na dole: Fotomontaż inspirowany żartem internetowym. Autorem tego inspirowanego fotomontażu jest Marek Sobczak.

Oryginalny fotomontaż, który tak świetnie obrazuje stan naszych inwestycji w infrastrukturę, w rzeczywistości zatytułowany jest "Belgijska kolej".

Właśnie tym grozi bezprawne wrzucanie zdjęć na profile Facebookowe. Przypomnę raz jeszcze, że nie możemy na FB publikować zdjęć, które do nas nie należą, gdyż robiąc to dajemy FB licencję, której faktycznie nie mamy. Zatem apeluję: wywalcie wszystko co do Was nie należy. Razem chrońmy prawa autorskie

20:04, blindspot
Link Komentarze (14) »

Mnister Sikorski wypłacił fotografowi honorarium za użycie zdjęcie Natalii Siwiec na swoim profilu Twitter, jednak cały czas zdjęcie pozostaje niepodpisane.  Zarówno ja, jak i fotograf Piotr Bławicki prosiliśmy ministra o zamieszczenie podpisu pod zdjęciem. Bez skutku. Mimo uregulowania należności minister Sikorski wciąż działa nie fair, gdyż łamie  osobiste prawa autorskie fotografa. A to jest obarczone konsekwencjami prawnymi.

W imieniu fotografa uprzejmie proszę ministra Radosława Sikorskiego o podpisanie zdjęcia:

Fot. Piotr Bławicki/East News

 
źródło: https://twitter.com/sikorskiradek/status/218649292737490944
17:25, blindspot
Link Komentarze (7) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31