Blindspot

Promote Your Page Too
Kategorie: Wszystkie | newsy
RSS
sobota, 29 maja 2010

środa, 19 września 2007

Wydawnictwo powerHouse Books i agencja fotograficzna VII Photo zapraszają do Nowego Jorku w dniach 14-18 maja 2008 na festiwal fotografii The Future of Contemporary Photography. Wśród kuratorów są m.in. Martin Parr i Kathy Ryan ( fotoedytorka z The New York Times Magazine). Daniel Power, wydawca pH reklamuje festiwal: It's going to be wickedly cool! Organizatorzy nie wymienili jeszcze nazwisk fotografów, którzy wezmą udział w festiwalu.

22:01, blindspot
Link Dodaj komentarz »

środa, 19 września 2007

Triops to nowy cyfrowy aparat fotograficzny, który znalazł się w finale konkursu designu BraunPrize 2007. Trzy szerokokątne obiektywy  rejestrują obraz gdy poruszymy aparatem, albo wyemitujemy dźwięk.Na przykład gdy rzucimy nim do góry. Nie wiem kto miałby być użytkownikiem tego gadżetu. Na zabawkę dla dziecka jest pewnie za drogi i raczej szybko uległby zniszczeniu. Jury BraunPrize uzasadniło swój wybór:
"ten innowacyjny, konceptualny, a zarazem praktyczny przedmiot rejestruje moment spontanicznie, pokazując nam zaskakujące ujęcia i perspektywy. A jako udoskonalony mógłby być przydatny w szkole i wykorzystywany przez artystów." Aparat został zaprojektowany przez holenderkę Franziskę Faoro.

Fot. www.franziskafaoro.de

 

22:01, blindspot
Link Dodaj komentarz »

wtorek, 18 września 2007
W październiku nakładem wydawnictwa Chris Boot ukaże się długo oczekiwany album fotograficzny "The Memory of Pablo Escobar". Znajdziemy w nim około 350 w większości niepublikowanych dotąd zdjęć opowiadających historię kolumbijskiego barona narkotykowego. (Ciąg dalszy wpisu zawiera treści, które mogą być uznane za drastyczne)

 Książkę wzbogacają dwa obszerne teksty, w których znajdziemy fragmenty ok. 100 rozmów przeprowadzonych z rodziną i przyjaciółmi Escobara

 

 

 

 

Jedna z 11 tysięcy skonfiskowanych przez policję spluw należących do gangu Escobara

 

Fotografia nieżywego Pablo Escobara znalazła się na stronach osobistego pamiętnika Hugo Martineza – szefa elitarnej jednostki policji, która zastrzeliła gangstera na dachu domu w Medellin

Materiały prasowe. Fot. James Mollison/Chris Boot Ltd

 

 

,
22:01, blindspot
Link Dodaj komentarz »

wtorek, 18 września 2007, 21:14

Bazarek w Kabulu (AP Photo/Musadeq Sadeq)

22:00, blindspot
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 marca 2010

Ta niesamowita 26 gigapikselowa panorama Paryża pozwala zajrzec Paryżanom do mieszkań, obserwować ludzi na ulicy, na wieży Eiffla i na schodach Sacre Coeur. Przyjrzec się można z bliska rzeźbom na fasadzie Louvru i instalacjom Centrum Pompidou. Panorama zostala zrobiona z 2346 zdjec. Polecam!

15:42, blindspot
Link Komentarze (1) »
1 ... 31